panna młoda
Uroda

Zdrowa dieta przed ślubem – sposób na perfekcyjną sylwetkę i zdrowy wygląd

Jednym z punktów na liście rzeczy do zrobienia w przypadku wielu kobiet jest dieta odchudzająca przed ślubem, co ma służyć uzyskaniu zgrabnej sylwetki, pozbyciu się nadprogramowych kilogramów i mankamentów figury. Nie trzeba jednak sięgać po restrykcyjne diety, głodzić się i chodzić wiecznie głodną. Dobrze przemyślany plan żywieniowy przygotowany przez dietetyka, a także plan treningowy, pozwolą uzyskać pożądane efekty bez większych wyrzeczeń. Sama organizacja ślubu i wesela jest czymś stresującym, przez co trudno trzymać się diety, która stanowi dodatkowy czynnik stresogenny. Wszelkie zmiany należy wprowadzać stopniowo, zmieniając swój styl życia i zastępując stare nawyki nowymi, zdrowymi.

Zdrowa dieta przed ślubem i aktywność fizyczna, czyli przepis na piękną sylwetkę przyszłej panny młodej

Chcąc uzyskać smukłą sylwetkę przed ślubem, należy zacząć od przyjrzenia się swojemu dotychczasowemu stylowi życia – sposobowi odżywiania się i aktywności fizycznej. Ogromne zmiany można zaobserwować już po wdrożeniu zdrowych nawyków, nie trzeba się głodzić i odmawiać sobie jedzenia, zmagając się przez cały czas z głodem i rozdrażnieniem. Rygorystyczne diety i chęć szybkiej utraty masy ciała to kiepski pomysł, można sobie wręcz zaszkodzić. Motywacja do działania to podstawa, trzeba wyznaczyć sobie cel i wytrwale do niego dążyć. Należy dać sobie czas, wprowadzać zmiany powoli. W jadłospisie powinno znaleźć się jak najwięcej zdrowych produktów, jak najmniej przetworzonych. Wyeliminować należy słodycze, dania fast food, słone i tłuste przekąski, słodzone napoje, alkohol. Przekąski mogą być zdrowe – garść orzechów, owoce, warzywa, bakalie. Istotne będzie to, aby zacząć przygotowywać posiłki w domu, dzięki czemu można kontrolować to, z jakich powstają produktów i jaka jest ich kaloryczność.

Bardzo ważną kwestią podczas odchudzania jest zadbanie o nawodnienie organizmu, co usprawnia przemianę materii, pobudza metabolizm i pozbywanie się toksyn. Wszystko to sprzyja redukcji masy ciała. Jeść powinno się mniej, ale częściej. Ograniczyć należy spożycie tłuszczów, przede wszystkim pochodzenia zwierzęcego i uwodornionych olejów roślinnych. Istotna w diecie redukcyjnej jest odpowiednia podaż białka – chude mięso, ryby, jaja, nabiał, rośliny strączkowe, orzechy. Wybierać należy zdrowe tłuszcze, czyli tłuste ryby, awokado, nasiona i orzechy, zimnotłoczone oleje roślinne. Trzeba czytać etykiety kupowanych produktów spożywczych, unikać chemicznych składów, sztucznych konserwantów, barwników, wypełniaczy. Uważać trzeba na słodycze, najlepiej ograniczyć się tylko do gorzkiej czekolady. Alkohol to puste i tuczące kalorie, ponadto wpływa niekorzystnie na stan cery i włosów. Nie można zapomnieć o produktach pełnoziarnistych, warzywach i owocach, ograniczeniu soli. Niezbędny będzie ruch, który sprzyja chudnięciu, poprawia proporcje sylwetki, ujędrnia ciało, pomaga pozbyć się tkanki tłuszczowej.

Możliwość komentowania Zdrowa dieta przed ślubem – sposób na perfekcyjną sylwetkę i zdrowy wygląd została wyłączona