panna młoda - piękny uśmiech
Uroda

Zadbaj o piękny uśmiech na ślub

Ślub to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka, pełne pozytywnych emocji. Nie brakuje okazji do uśmiechania się, dlatego warto zadbać o nienaganny wygląd swoich zębów. Przebarwienia, naloty czy luki w uzębieniu nie muszą stać się powodem do wstydu. Z pomocą przychodzi stomatologia, która ma do zaoferowania zdecydowanie więcej usług niż tylko wybielanie zębów. Można obecnie w szybki sposób zmienić całkowicie wygląd swojego uśmiechu, wystarczy przykładowo nałożyć specjalne nakładki, które nie tylko zmienią kolor, ale też kształt i rozmiar zębów.

Jak zadbać o piękny uśmiech na swoim ślubie?

Śnieżnobiała suknia ślubna w połączeniu z zębami o żółtym zabarwieniu to niezbyt estetyczny widok. Można jednak temu przeciwdziałać i zdecydować się na ich wybielenie. Jest to szybki i skuteczny zabieg, który przywraca piękny uśmiech. Nie każdy może pochwalić się nieskazitelnym uzębieniem, ale da się to zmienić, zakamuflować różne niedoskonałości. Najlepszym rozwiązaniem byłoby odwiedzenie gabinetu stomatologicznego, gdzie wszystko zostanie przeprowadzone sprawnie i profesjonalnie. Nie brakuje też gotowych zestawów do domowego wybielania zębów, ale decydując się na takie rozwiązanie, należy postawić wyłącznie na sprawdzone produkty renomowanych marek. Lepiej nie ryzykować z domowym sposobami, wykorzystując sodę oczyszczoną, ocet jabłkowy, wodę utlenioną itd. Istnieje duże ryzyko zniszczenia szkliwa i wystąpienia nadwrażliwości. Specjalne żele i pasty do nakładane na noc na zęby lub paski wybielające będą zdecydowanie lepszym rozwiązanie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że muszą być stosowane regularnie, aby pojawiły się jakieś efekty. Szybsze i najczęściej też lepsze rezultaty zagwarantuje profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Dentysta oceni stan uzębienia, wyleczy ewentualną próchnicę, wypełni ubytki, dobierze odpowiednią metodę wybielania. Trzeba to oczywiście wykonać z wyprzedzeniem, bo wybielanie zębów może je podrażnić i sprawić, że będą nadwrażliwe na zimno/ciepło i różne smaki.

Stomatologia estetyczna sposobem na zniewalający uśmiech

Zdarza się tak, że problemem jest nie tylko nieatrakcyjne zabarwienie szkliwa, ale też różne przebarwienia, ubytki, nierówności. W takich przypadkach nie wystarczy wybielanie zębów. Na szczęście do dyspozycji jest szereg innowacyjnych rozwiązań, bo stomatologia estetyczna cały czas rozwija się bardzo dynamicznie. Pojawiają się wobec tego nowe możliwości pozwalające na odzyskanie pięknego uśmiechu nawet w przypadku licznych problemów. Świetną opcją będzie chociażby nałożenie licówek, czyli bardzo cienkich nakładek, które przykleja się na szkliwo. Za ich pomocą można nie tylko zmienić kolor zębów, ale też zakryć różnego typu niedoskonałości, wyrównać zęby, zniwelować szpary między nimi, pozbyć się wad gryzu. Można również zdecydować się na założenie niewidocznego aparatu na zęby, który można w każdej chwili zdjąć.

Możliwość komentowania Zadbaj o piękny uśmiech na ślub została wyłączona