wesele
Fotografia

Nowoczesny reportaż ślubny

Dzień ślubu dla wielu osób to szczególny moment w życiu. A tego rodzaju chwile warto uwieczniać, by móc później powrócić do ich cyfrowego zapisu i powspominać. Dlatego też ważnym elementem przygotowań do ślubu właśnie jest wynajęcie profesjonalnego fotografa i kamerzysty, który zarejestruje całą uroczystość w najlepszy możliwy sposób. Warto mieć na względzie fakt, że dzisiaj filmy ze ślubu mają zupełnie inny wymiar niż te, które pamięta wiele osób z kaset VHS. Dzisiaj zapisy ze ślubu bardzo często przypominają wyglądem filmy dokumentalne, a człowiek rejestrujący obraz jest swoistym dokumentalistą, który obrazami przedstawia pewną zamkniętą opowieść o zawarciu małżeństwa przez dwoje ludzi.

Praca kamerzysty-operatora podczas uroczystości ślubnych jest bardzo ważnym czynnikiem rejestrującym wydarzenie

Nowoczesny reportaż ślubny wymaga więc przede wszystkim wysokiej jakości sprzętu, dzięki któremu będzie można zarejestrować to wyjątkowe wydarzenie. Poza kamerami czy aparatami, zabawą z ostrością i płynnym przechodzeniem pomiędzy kolejnymi ujęciami, coraz więcej operatorów decyduje się także na ciekawe ujęcia z drona. Dzięki temu można uzyskać dodatkową perspektywę z lotu ptaka, obrazującą ten wyjątkowy czas i okolice, w jakich odbywa się ślub oraz wesele. Wiele par decyduje się na organizację ślubu i wesela w jakimś szczególnym i malowniczym miejscu. Wówczas zdjęcia wykonane za pomocą drona będą dodatkowym urozmaiceniem i ukazaniem pięknego anturażu. Zdjęcia i filmy z drona uchwycą te kadry i perspektywy, jakie trudno byłoby uzyskać zwykłą optyką.

Sesja ślubna z drona

Czym jest reportaż ślubny i dlaczego stanowi tak wyjątkową formę narracji?

Kadry w postprodukcji otrzymają dodatkową tonację kolorystyczną, dzięki czemu całość w obrazie będzie prezentować się wyjątkowo. Reportaż to także umiejętność rejestrowania chwil ulotnych, momentów wyjątkowych, które charakteryzują to niepowtarzalne wydarzenie. Dlatego konieczna jest tutaj spostrzegawczość operatora i jego czujne oko do odpowiedniego kadrowania, zwracania kamery na właściwe tory. Szerokie kadry przeplatane z tymi, które przedstawiają detale na zbliżeniu. Reportaż ślubny to coś więcej niż zwykła próba zarejestrowania obrazu i dźwięku. To przeplatana opowieść o relacji dwójki ludzi oraz ich bliskich. Ważnym elementem reportażu ślubnego są także rozmowy z bliskimi. Rodzina i znajomi, którzy wypowiadają ważne słowa przed kamerą, to również bardzo istotny element opowieści, polifonicznej narracji, która będzie stanowić wspaniałą pamiątkę na długie lata.

Wysokiej jakości fotografie ślubne, pozwalające uchwycić wyjątkowe momenty podczas ceremonii

Fotograf ślubny to postać konieczna nie tylko do wykonania reportażu filmowego, ale także do pracy związanej ze zdjęciami. Bardzo często to właśnie do fotografii wracamy w pierwszej kolejności, wyciągając albumy ze zdjęciami, wspominając o minionych wydarzeniach i zabawnych momentach z nimi związanymi. Dlatego też fotografia ślubna musi stać na najwyższym poziomie, by uchwycić najlepsze momenty,, które zapadną w pamięć na długo.

Możliwość komentowania Nowoczesny reportaż ślubny została wyłączona