makiaż ślubny - panna młoda
Uroda

Makijaż ślubny – wyjątkowy makijaż na specjalną okazję

Piękna suknia ślubna to kluczowy element, ale nie można też zapomnieć o szeregu innych kwestii. Jedną z nich będzie makijaż ślubny, którego wybór powinien być dobrze przemyślany. Każda panna młoda pragnie zaprezentować się jak najlepiej, a twarz stanowi przecież wizytówkę każdego człowieka. Warto wobec tego zadbać o odpowiedni dobór nie tylko stroju i fryzury, ale też makijażu. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług doświadczonej i profesjonalnej makijażystki, która udzieli fachowego doradztwa, podkreśli atuty i zakamufluje ewentualne niedoskonałości twarzy. Panna młoda od razu nabierze pewności siebie i poczuje się jeszcze bardziej kobieco.

Jaki makijaż na sesję ślubną wybrać? O czym warto pamiętać?

Pierwszym krokiem w przypadku makijażu ślubnego jest wybranie odpowiedniej wizażystki, co należy zrobić z dużym wyprzedzeniem, bo profesjonalistki mają bardzo napięty grafik, szczególnie w sezonie. Zawsze powinno się też sporządzić umowę na wykonanie makijażu ślubnego. Kolejną kwestią będzie kondycja skóry, o którą trzeba zadbać już na wiele miesięcy przed zaplanowaną datą sesji ślubnej. Zmiany skórne utrudniają wykonanie makijażu, nie zawsze można je w pełni zakamuflować, wszelkie wypukłości mocno rzucają się w oczy. Koniecznie będzie nałożenie korygującego makijażu, szczególnie przy skórze trądzikowej. Dobór właściwych kosmetyków to podstawa, zawsze powinno mieć się na uwadze jej indywidualne potrzeby i stan. Warto wobec tego zadbać o odpowiednią pielęgnację i dietę, która również wpływa na stan cery. Zaleca się też odwiedzić kosmetyczkę lub nawet skorzystać z różnych nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Ślub to przecież jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety, nierzadko niepowtarzalne.

Bardzo istotne w przypadku makijażu ślubnego jest to, aby nie był on przerysowany. Najlepiej sprawdza się subtelny, ale może być też bardziej wyrazisty. Należy jednak zachować umiar, wystrzegać się imprezowego wyglądu, który lepiej zarezerwować sobie chociażby na zabawę sylwestrową. Nie brakuje kobiet, które decydują się na metamorfozy, przez co bliscy mają wręcz trudności z ich rozpoznaniem. Istotne jest to, aby czuć się pięknie i jednocześnie swobodnie, nie grać kogoś innego. Makijaż ma pokreślić naturalne piękno, mocne strony. Warto wobec tego zadbać o lekkość, podkreślenie urody, trwałość, elegancję. Istotne będzie wymodelowanie twarzy poprzez konturowanie. Zadbać trzeba też o rozjaśnienie skóry i ujednolicenie koloru. Dopełnieniem całości będą podkreślone rzęsy i brwi, które dodadzą twarzy wyrazistego charakteru.

Jak dobrze wyglądać na fotografii ślubnej?

Sesja ślubna nie powinna być stresująca, bo będzie to od razu widoczne na zdjęciach. Wystrzegać trzeba się też sztucznego pozowania i ciągłego pilnowania swojego zachowania. Należy postawić przede wszystkim na naturalność i dobrą zabawę, wykorzystać do maksimum wszystkie chwile, które są przecież takie ulotne. Każdej pannie młodej można polecić, aby była najlepszą wersją siebie. Istotne będzie to, aby nie robić dziwnych min i nie garbić się, ale eksponować swoje atuty. Wyciągnięta szyja i delikatne wyeksponowanie obojczyki wysunięte do przodu prezentują się rewelacyjnie na zdjęciu. Dobrą radą będzie improwizowanie i bycie szczęśliwym, dobry fotograf bez problemu uwieczni spontaniczność na zdjęciach.

Możliwość komentowania Makijaż ślubny – wyjątkowy makijaż na specjalną okazję została wyłączona