sesja plenerowa z drona we Wrocławiu
Plener ślubny

Najciekawsze miejsca na plener ślubny we Wrocławiu

Planujecie plener ślubny we Wrocławiu? Niebawem czeka Was sesja ślubna, a Wy nadal nie wiecie, jakie miejsce wybrać? Jeśli na powyższe pytania odpowiedzieliście twierdząco, musicie poznać ranking przygotowany we współpracy ze znanym wrocławskim fotografem ślubnym Mirkiem Biernackim. Umieściliśmy w nim naszym zdaniem ciekawe miejsca na zdjęcia ślubne we Wrocławiu. Zapraszamy do lektury!

Top 7 najciekawszych miejsc na sesję ślubną we Wrocławiu i okolicach

 1. Park Szczytnicki
  Ciekawe choć już mocno oklepane miejsce na plener ślubny to bez wątpienia okolice Hali Stulecia. Znajdujący się na jej tyłach Ogród Japoński niezwykle fotogenicznie wypada na zdjęciach oferując orientalny klimat. Fontanna i porośnięta pergola także nadają charakteru fotografiom, niemniej trudno tutaj o pustkę szczególnie w ciepłe słoneczne dni i weekendy, niezależnie od pory roku. Na szczęście Park Szczytnicki dzięki dużej powierzchni oferuje jeszcze więcej wspaniałych, choć nie tak bogatych w turystów zakątków.
 2. Wrocławski Ostrów Tumski
  Kolejna atrakcyjna dla oka propozycja, która mimo licznych zalet, widocznych na pierwszy rzut oka ma jedną, wielką wadę – tłumy. Zarówno wrocławianie, jak i turyści przybywają tutaj masowo, co nieco psuje klimat i odbiera intymny charakter sesji, na której szczera relacja i swoboda powinny grać pierwsze skrzypce. Warto więc zdjęcia rozpocząć tutaj o świcie, przy świetle wschodzącego słońca, gdy miasto leniwie budzi się do życia.
 3. Dzielnica Czterech Wyznań
  To miejsce piękne i symboliczne. Idealnie nada się na plener dla coraz częściej spotykanych małżeństw kulturowo mieszanych. Okolica ta nazywana jest miejscem wzajemnego szacunku i dialogu. Prócz różnorodnych obiektów sakralnych mieści się tutaj wiele klimatycznych pubów i kawiarni. Nie zabraknie więc alternatyw w pozowaniu, a fotograf będzie miał duże pole do popisu.
 4. Muzeum Narodowe
  Zarówno imponujące wnętrze, jak i porośnięta gęstym bluszczem ceglana fasada są nieziemsko fotogeniczne. Bijący jasnym blaskiem arkadowy hol w Gmachu Głównym i jego czerwonawe korytarze z rzeźbami to tła doskonałe. Z kolei kolorystyka liści pnących się po murach wiekowego budynku, szczególnie późnym latem i jesienią zwala z nóg.
 5. Las Mokrzański
  Marzycie o sesji w głębi lasu? Las Mokrzański to największy las we Wrocławiu, romantyczna sesja z nutą tajemniczości na tym terenie będzie jak znalazł. Zarówno liczne drzewa, jak i pozostała otaczająca je natura to anturaż niezwykle wdzięczny.
 6. Biblioteka Uniwersytecka
  Nietypowa propozycja wprost stworzona dla moli książkowych. Sesja w bibliotece? Dlaczego nie! Monumentalne regały wypełnione po brzegi książkami robią wrażenie. Jeśli poznaliście się na uniwersytecie, będzie to ciekawe nawiązanie do Waszej historii.
 7. Góry Sowie
  Choć od Wrocławia dzieli je blisko 70km to urok i górski charakter wynagrodzą daleką eskapadę. Koniecznie rozważcie tę opcję, bo panująca tutaj aura jest naprawdę cudowna. Ciekawym miejscem ukrytym pośród pagórków jest Twierdza Srebrna Góra. Lokalizacja sprawia, że nie jest ona aż tak często odwiedzana, co z kolei daje szeroki wachlarz kreatywnych możliwości fotografowi.
Możliwość komentowania Najciekawsze miejsca na plener ślubny we Wrocławiu została wyłączona